Kék Művészügynökség és Produkciós Iroda Kft. Kékprodukció Nonprofit Kft.
1136 Budapest, Raoul Wallenberg u. 4. V/4.
telefon: +36 1 340 47 46 | e-mail: kek@kekart.hu
Schneider Zoltán

Schneider Zoltán

színész

Életrajz

Született:
 1970. február 5-én született Budapesten. 1990-1994 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola növendéke volt. Főiskolai hallgatóként a Katona József Színháznál foglalkoztatták. 1994 és 2001 között az Új Színház, jelenleg a Radnóti Színház társulatának a tagja.

Fontosabb szerepek:
 

 Szabó Magda: Bárány Boldizsár - Bertalan (Radnóti Színház, 2010)

 Lars von Trier: A Főfőnök - Finnur (Radnóti Színház, 2010)

 Bereményi-Kovács: Apacsok - Szoboszlai (Radnóti Színház, 2009)

 Füst Milán: Boldogtalanok - Sirma Ferenc hentesmester (Radnóti Színház, 2009)

 Ingmar Bergman: Rítus - Sebastian (Radnóti Színház, 2008)

 Osztrovszkij: Farkasok és bárányok - Pavlin, Murzaveckaja háznagya (Radnóti Színház, 2008)

 Spiró György: Prah - Férfi (Radnóti Színház, 2007)

 Térey János: Asztalizene - Henrik (Radnóti Színház, 2007)

 Eduardo de Filippo: Nápolyi kísértetek - Alfredo Marigliano (Radnóti Színház, 2007)

 Molnár Ferenc: Riviera - Márton (Radnóti Színház, 2006)

 Camus: Caligula - Chaerea (Radnóti Színház, 2006)

 Krleža: Szentistvánnapi búcsú - Herkules (Radnóti Színház, 2006)

 Vajda Katalin: Szerelem@Könyv.hu - Králik Oszkár (Karinthy Színház, 2006)

 Csehov: Cseresznyéskert - Lopahin (Radnóti Színház, 2005)

 Pirandello: IV. Henrik - Landolf (Radnóti Színház, 2005)

 Goldoni: Karneválvégi éjszaka - Bastiano, kelmeárus (Radnóti Színház, 2005)

 Wedekind: Lulu - Mr. Hopkins (Radnóti Színház, 2004)

 Janusz Głowacki: Negyedik nővér - Misa (Radnóti Színház, 2004)

 Máté Gábor: Emma, Ági, Zsolt - Zsolt (Merlin Színház, 2004)

 Zalán Tibor: Angyalok a tetőn - Ólomkatona (Új Színház, 2003)

 Kárpáti Péter: A negyedik kapu - Zsíse, több szerep (Radnóti Színház, 2003)

 John Osborne: Dühöngő ifjúság - Cliff Lewis (Thália Színház, 2003)

 Osborne: Dühöngő ifjúság (Thália Színház, 2003)

 Molnár Ferenc: Az Ördög - János (Radnóti Színház, 2002)

 Csehov: Három nővér - Szoljonij (Radnóti Színház,  2002)

 Hans Henny Jahnn: Medea - Kreon követe (Radnóti Színház,  2002)

Füst Milán: Máli néni - Horváth úr (Radnóti Színház,  2001)

 McDonagh: A kripli - Bobbybaba (Radnóti Színház, 2001)

 Hauptmann: Patkányok - Bruno (Radnóti Színház, 2001)

 Szomory D.: Hermelin - Róna-Ilos (Új Színház, 2001)

 M. Gorkij: Éjjeli menedékhely - Vaszka Pepel (Új Színház, 2001)

 Goldoni: Mirandolina - Fabrizio (Radnóti Színház, 2000)

 A. Jarry: Übü király - Zsinór Töstér (Új Színház, 2000)

 Hoffmann: Diótörő - Egérkirály (Új Színház, 2000)

 Büchner: Woyczek - Tamburmajor (Új Színház, 1999)

 Brecht: Egy nagyváros dzsungelében - Pávián (Új Színház, 1999)

 Csehov: Cseresznyéskert - Trofimov (Új Színház, 1999)

 Goldoni: A szégyentelenek - Dorko (Új Színház, 1999)

 Shakespeare: Othello - Cassio (Új Színház, 1999)

 Marlowe: Faustus - Frigyes/II. Bíboros (Új Színház, 1998)

 Hrabal: Gyöngéd barbárok - Művezető (Új Színház, 1998)

 Molnár Ferenc: Üvegcipő - Házmester (Új Szanház, 1997)

García Lorca: Vérnász - Vőlegény (Új Színház, 1996)

Szép Ernő: Patika - Jóvér Jani (Új Színház, 1995)

 

Film szerepek:

Berosált a rezesbanda (szín., magyar ifjúsági f., 2014)
Kossuthkifli (szín., magyar tévéfilm sor., 2014)
Berosált a rezesbanda (szín., magyar ifjúsági f., 2013)
Drága besúgott barátaim (szín., magyar filmdráma, 2012)
Apacsok (szín., magyar filmdráma, 2010)
A halál kilovagolt Perzsiából (szín., magyar játékf., 2004)
Szentek és bolondok (szín., magyar tévéf.)  
Csongor és Tünde - "Üdlak" (1995)
Osváth a Radnóti Színházban (magyar tévéjáték)  
Térey János: Asztalizene (magyar színházi felv.)  
A Valencia-rejtély (szín., magyar tévéf.)  
Kaja (magyar kisjátékf.) 

Díjai:

Radnóti Nokia-díj (2002)
Jászai Mari-díj (2006)